HUGO BOSS

Hugo Boss ( Ху́го Босс) – відома у всьому світі німецька марка, яка спеціалізується на виробництві жіночого та чоловічого одягу класу люкс, взутті, парфумів, окулярів та інших аксесуарів.
Історія Hugo Boss розпочалася в далекому 1923 році в місті Метцингені, Німеччина. Хьюго Фердінанд Босс заснував там невеличку швейну фабрику по пошиттю спецодягу для робочого класу. Це була в основному уніформа для листонош, поліцейських.
Проте кризис в 30-х роках призвів до банкрутства фірми. Хьюго Босс був змушений вступити до лав нациської партії Адольфа Гітлера , яка стала рятувальним жилетом для його фірми. Великі замовлення не стали себе довго чекати . І уже в 1932-33 роках компанія стає офіційним постачальником воєнної форми для рядових німецьких військ, офіцерів Вермахта. Після закінчення Другої світової війни фабрику було звинувачено у використанні військовополонених із концлагерів. На фабрику працювали робочі із Польщі, Франції, України. Фірма заплатила країні 80000 марок і була позбавлена права голосування.
Хьюго Босс помер в 1948 році, залишивши фірму своєму зятю Ойгену Холі. На початку 50-х років за його керівництвом фірма випускає перший чоловічий костюм. Таким чином прокладає собі шлях до високої моди.
На міжнародний рівень фірму вивели вже внуки Хьюго – брати Уве і Йохан . 1970-і роки ознаменувалися для бренду стрімким ростом , по-перше костюми даної марки займали передові позиції по продажам і вже могли конкуравати з відомими італійськими марками, по-друге, бренд перетворюється у впливовий Дім моди. В 80-тих роках Hugo Boss починає активно завойовувати ще один сегмент ринку, а саме парфумерну галузь. В 1984 році фірма розпочинає співпрацю з відомою компанією Procter & Gamble .За їхньої участі було створено перші чоловічі парфуми під назвою «Hugo Boss №1». На сьогодні налічується близько 42 ароматів даної марки, які користуються великою популярністю у всьому світі. Жіночі парфуми представлені туалетною водою «Boss Intense» та «Boss Intense Shimmer Edition» , також елегантні та розкішні «Boss Femme», вечірня версія «Femme Essence», для впевнених в собі і своїй красі жінок. Присутні в колекції і духи з фруктовим ароматом під назвою «Boss Women» , для романтичних красунь були створені духи «Hugo Boss Femme L`eau Fraiche».
В 1993 році компанія входить до складу Marzotto SpA (Valentino Fashion Group) на чолі з генеральним директором Пітером Літтманом. Саме він розділив бренд на окремі лінії одягу. Boss став відповідати за класику, Hugo – за молодіжну лінію, підрозділ бренда Балдессаріні відповідав за виробництво товарів класу люкс.
Вже в 1998 році керівний склад компанії знову змінюється , генеральним директором стає дизайнер Hugo Boss Вернер Бальдессаріні.На той час фірма вже випускала не тільки одяг але й білизну, окуляри, взуття, косметику, спортивні товари, вечірні плаття. Крім того, розвивала три торгові марки : Black Label (одяг бізнес-класу), Orange Label (стиль casual) і Green Label (сучасний спортивний одяг). В 2000 році компанія запустила лінію BOSS BLACK WOMEN, адресовану для успішних ділових жінок, перший бутік був відкритий в Римі.
В 2008 році генеральним директором стає Клаус-Дітріх, який працював з Louis Vuitton, Christian Dior і Cartier.
Модний дім Хьюго Босс має великий вплив на світову тенденцію моди,одяг даної марки представлений в 103 країнах світу, обєм продаж у 2013 році сягнув 2,432 млрд. евро. На виробництво товарів використовують тільки якісні тканини, такі як льон, шерсть,бавовна, єгипетський хлопок,багато ручної роботи, тканини закуповуються в основному в італійських постачальників. 65% усіх продаж припадає на Європу, друге місце посідає США.
В 2013 році німецький гігант офіційно являється спонсором збірної Німеччини з футболу. Обличчями марки в різні роки були такі знаменитості як Наталя Водянова, Джерард Батлер, Джаред Лето,Хіларі Рода. Прихильниками Hugo Boss являються такі знаменитості як Джон Траволта, Бред Пітт, Метью Макконахі, Кейт Бланшет, Антоніо Бандерос, принцеса Іспанії Летиція, спортсмени «Формули-1» Міхаель Шумахер,Девід Култхард та ін. Щороку на фабриках шиється близько 200 смокінгів для нагородження преміїї «Оскар».
Hugo Boss – це строгий образ в поєднанні з німецькою якістю,завдяки чому основними клієнтами являються бізнесмени, політики,керівники і ділові люди.