Calvin Klein

Calvin Klein Ltd.- американський дім моди , який виробляє чоловічий та жіночий одяг, спідню білизну, взуття, сумки, годинники, парфуми та аксесуари. Calvin Klein є одним з найбільш відомих імен в світі моди.
КЕЛЬВІН КЛЯЙН НАРОДИВСЯ в 1942 році в Нью-Йорку. З раннього дитинства хлопчик любив малювати, пізніше навчився шити. Ази шиття одягу давала бабуся,а мама сформувала хороший смак .Після закінчення школи він вступає до Вищої школи мистецтв, потім в 1960-1962 роках учиться в технологічному інституті моди Нью-Йорка. Одночасно проходить практику в різних ательє, підробляє вуличним художником. Величезних статків не заробляє, однак набирається великого досвіду.
В 1968 році запустив свій власний лейбл, в партнерстві з другом дитинства Баррі Шварцом – Calvin Klein Ltd .Фірма знаходилась в одному із Нью-Йоркських готелів і представляла собою ательє. Стартовий капітал в розмірі 10 тис. доларів приніс амбітним партнерам комерційний успіх. Фінансова незалежність дозволила творити молодому дизайнеру свій світ моди. Фірма розробляла верхній одяг для чоловіків, а в 1970 приступає до дизайну жіночого одягу. Його відоме пальто Peacoat , яке нічим не відрізнялося від чоловічого, стало хітом на десятиліття .Велике значення модельєр надавав якості пошиву одягу .І це дало свої плоди, в 1973 році він був нагороджений премією Coty за ідеально пошитий одяг.
Його дизайнерські джинси отримали великий фурор серед молоді в кінці 70-х років. Джинси від Кельвін Кляйн підкреслювали сексуальні силуети та робили ніжки стрункішими. Реклама і оголошення з майже голими моделями в екзотичних позах призвели до масових скандалів, звинувачуючи марку в використанні неповнолітнніх в своїх зйомках. Компанія зняла джинси з виробництва, вже в 1998 році фірма повернулася до виробництва цієї ж таки моделі.
В 1982 році під маркою Calvin Klein стали випускати чоловічу білизну. Труси з широкою ризинкою зверху і надписом Calvin Кляйн стали легендарними.
Скандальний модельєр являється родоначальником стилю “унісекс”, який могли носити підлітки різної статі. Ця ідея була прийнята прихильниками на ура. В 1989 році компанія купляє ліцензію на виробництво духів. Вся парфюмерія представлена в 61 ароматах як для чоловіків так і для жінок.
У 2002 році компанія була придбана Phillips-Van Heusen Corporation на суму 400млн. доларів. Головним дизайнером став талановитий модельєр Франциско Косте, який з 2003 року являється арт-директором жіночої лінії одягу. Чоловічу колекцію з 2004 року представляє Італо Цуккеллі.